Recent reviews by En0ugh

Dostępna w Docie 2 mapa prezentuje się stosunkowo przejrzyście i jest niemal idealnie symetryczna. Przecinają ją trzy szlaki, które łączą dwie wrogie bazy zlokalizowane w jej przeciwległych rogach. To właśnie w ich obrębie przyjdzie nam zabijać, ginąć i niszczyć kolejne wieże, a przede wszystkim dobijać wrogie jednostki. Taktyka, jaką obierzemy na drodze do zwycięstwa, może być różnorodna. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest podział 2-1-2, co oznacza, że odpowiednio na górnej i dolnej ścieżce znajduje się po dwóch bohaterów sterowanych przez graczy, zaś na środkowej tylko jeden. Bardziej zaawansowani uciekają się do pewnych wariacji, jak np. 1-1-3, lub 1-1-2 + heros zdobywający złoto oraz doświadczenie w lesie poprzez zabijanie neutralnych przeciwników. Nierzadko zrywa się także z niepisaną tradycją i wysyła dwóch (a czasem nawet trzech) graczy na linię środkową. Wszystko zależy od zespołu, każdy sposób ma swoje plusy i minusy, zaś ich skuteczność wynika z indywidualnych umiejętności bohaterów oraz osób nimi kierujących.
Posted June 8, 2016.
2,987.3 hrs on record (994.5 hrs at review time)
CS:GO Review
Counter-Strike: Global Offensive pokazuje skąd wziął się gatunek panujący teraz wśród gier wideo. Kiedyś w strzelankach liczyły się tylko i wyłącznie umiejętności: refleks, znajomość mapy, umiejętność współpracy i zimna krew. Nie ma mowy o ułatwieniach w postaci nagród za serię zabójstw czy chociażby przyjmowanej za pewnik możliwości celowania poprzez podniesienie broni do oka.

Najbardziej zadziwiające w najnowszej odsłonie Counter-Strike'a jest właśnie to, jak niewiele postanowiono zmienić w stosunku do odległych czasów, kiedy mówiliśmy jeszcze nie o samodzielnej grze, ale o modzie do pierwszego Half-Life'a. Trzon gry to te same mapy, te same bronie, te same schematy okraszone jedynie drobnym rozszerzeniem arsenału i silnikiem graficznym na miarę obecnych czasów.

Jeżeli kiedykolwiek mieliście do czynienia z jakąkolwiek wersją gry, to poczujecie się jak w domu. Sedno zabawy to starcie dwóch drużyn (terrorystów i antyterrorystów), których celem jest zdetonowanie/rozbrojenie bomby albo przypilnowanie/uratowanie zakładników. Każda runda tradycyjnie zaczyna się od zakupów sprzętu (broń, granaty, itd.) za zgromadzone w poprzednim starciu pieniądze.
Posted January 9, 2016.