0.0 hrs last two weeks / 201.8 hrs on record (79.6 hrs at review time)
Posted: Jul 15, 2014 @ 3:06am

„Sword of the Stars: Complete Collection” jest bardzo rozbudowaną strategią turową dla osoby nie umiejącej j. angielskiego jej zrozumienie może okazać się bardzo trudne co przełoży się na niechęć do tytułu ( największy problem może pojawić się przy badaniach które odgrywają kluczową role w grze). Nie należy się jednak na samym początku zniechęcać ,gdyż gra jest naprawdę warta uwagi. Jeżeli ktokolwiek miał do czynienia z grami z serii TotalWar™ i do tego interesuje go futurystyczna wojna w kosmosie bardzo prawdopodobne że gra wciągnie go na długie godziny i nie będzie chciała wypuścić ;).

Po w skrócie o elementach gry:

Badania – gra posiada bardzo rozbudowany system badań który jak wcześniej wspominałem ma kluczowy wpływ na rozgrywkę i będzie miał wpływ na nasze uzbrojenie, szybkość przemieszczania się ,a także na proces „uzdatniania” planety do życia.

Projektowanie – bardzo atrakcyjny element i przyjemnie rozwiązany element gry. Dobry projekt statku może przesądzić nie jedną bitwę i przyśpieszyć naszą kampanie wojenną.

Bitwa- wokół tego elementu gry skupiają się wszystkie inne bo przecież po co nam potężny uzbrojony w najlepszą broń i przemyślany pod kontem taktycznym pancernik jeśli nie będzie można go wypróbować na polu bitwy.

Dyplomacja- pakt o nie agresje … pfff? Może jeszcze sojusz ?! Najlepszym dyplomatą jest flota jeżeli takową będziemy posiadać to w bardzo krótkim czasie pakty o nie agresje same zaczną sie pokazywać oczywiście gra oferuje nam zawieranie różnego rodzaju umów innymi cywilizacjami ,ale kto by się tam tym przejmował mając tysiące ton demokracji w postaci pancerników ;)

Jeśli jakiegoś Polaka przekonałem tym tekstem do zakupu gry i nie będzie dawał sobie rady w jej zrozumieniu zapraszam do zadawania pytań;)