0.0 hrs last two weeks / 3.4 hrs on record
Posted: Sep 13, 2015 @ 7:14am

Brothers - Tales of two sons to oryginalna i wybitna gra przygodowa, wyróżniająca się spośród innych produkcji tego gatunku.

Jest to poruszająca opowieść o braciach, którzy chcąc uratować chorego i umierającego ojca, wyruszają na niebezpieczną przygodę w poszukiwaniu lekarstwa. Cała gra jest wysoce nacechowana emocjami. Dzieje się tak przez rewelacyjne połączenie pięknej muzyki, wybitnych krajobrazów, jak i tego co spotyka naszych głównych bohaterów. Niezwykłe w tej produkcji jest to, że cała opowieść została przedstawiona bez użycia słów i dialogów. To co czują nasi bohaterowie, jak zmagają się z trudnościami, można wyczytać z gestów, zachowań, słowa zostały tu zastąpione idealnie dopasowaną i klimatyczną muzyką. Niezależnie od tego jak próbuję opisać wrażenia z gry, nie jestem w stanie oddać tego, co można doświadczyć grając, a raczej dając się ponieść historii. Niecodzienne jest również sterowanie postaciami, które wymaga kontrolera, ponieważ każdym z braci, sterujemy osobną gałką. Wymaga to wprawy i rozgrzewki dla mózgu, ale sam system jest bardzo satysfakcjonujący jeśli już się z nim oswoimy. Moje recenzje są pozbawione spojlerów, zaznaczę jednak, że całą opowieść zwieńcza niezwykle emocjonujące zakończenie historii, które może poruszyć niejednego twardziela.

Osiągnięcia nie są trudne do zdobycia. Dobre jest to, iż nie odwracają uwagi od historii, a większość z nich jest powiązana z jeszcze głębszą eksploracją gry i lokacji.

Z całego serca polecam każdemu tą niezwykłą grę. Jest to produkcja krótka i nie najtańsza, ale warta swojej ceny. Ja zostałem oczarowany przez tą opowieść i z chęcią do niej wrócę.