Recent reviews by KIRYADEN

12 Prac Herkulesa - Prosta gra o przygodach mężnego herosa. Choć rozgrywka nie jest zbyt złożona, potrafi wciągnąć na długie godziny (Ja odszedłem od gry dopiero po jej ukończeniu). Gra wymaga od nas niezłego refleksu i spostrzegawczości, a z każdą misją (jak i częścią gry) poziom rośnie. Fabuła gry, choć prosta, jest dobrą motywacją do kontynuowania gry ("Just one more level :D"). Gorąco polecam.
Posted November 27, 2017.
"Batman: Arkham City" to druga odsłona przygód Batmana autorstwa RockSteady Studios. Akcja gry rozpoczyna sie kilka miesięcy po wydarzeniach z części pierwszej (Batman: Arkham Asylum). Quincy Sharp, były zarządca szpitala psychiatrycznego Arkham, zostaje mianowany burmistrzem Gotham City. W momencie kiedy więzienie Blackgate i zakład Arkham nie są już w stanie pomieścić przestępców, Sharp wykupuje dzielnicę slumsów i przekształaca ja w strefę zamknietą "Arkham City".Przeniesieni tam więźniowie dostają pełną swobodę - dopóki nie spróbują ucieczki. Jednak szalony psychiatra Hugo Strange, mianowany zarządcą Arkham City, ma własne plany. Głowny bohater musi tym planom zapobiec.

*** Rozgrywka wygląda niemal tak samo jak w części poprzedniej. W Arkham City Batman otrzymuje kilka nowych gadżetów i technik nokautowania oponentów, którzy moga być wyposażenie w noże pałki, zbroje tarcze oraz różne rodzaje broni palnej. Nie zabrakło równiez emocjonujących walk z bossami, które wymagają zarówno zręczności jak i logicznego myślenia.

*** Bohater oprócz walk z bandziorami przemierza miasto rozwiazując misje poboczne i zagadki oraz wykonujac zadania testujace jego sprawność w posługiwaniu się swoim wyposażeniem. Świat gry jest większy i bardziej otwarty. Batman spotyka też więcej postaci uniwersum DC.

*** Najciekawszym aspektem wydaje sie jednak mozliwość wcielenia się w postać Seliny Kyle - Catwoman, posiadającej swój własny unikatowy styl walki i poruszania się po świecie gry. Szkoda tylko że epizodów z Kobietą-Kotem w roli głównej jest tylko kilka. Gra jednak oferuje wiele dodatkowych, mniejszych kampanii pobocznych i wyzwań, nie tylko dla postaci Batmana.

*** Również sama oprawa audiowizualna jest na bardzo wysokim poziomie. Gra zachwyca szczególowością otoczenia i realizmem animacji. Można spędzić w grze wiele czasu jedynie podziwiając mroczny i rożnorodny świat Arkham City. Zarówno głosy świetnie wykreowanych postaci jak i muzyka zostały doskonale dobrane, budując niezapomniany, mroczny klimat Gotham.

*** Gra z pewnością powtórzyła sukces poprzedniczki i jest dla mnie jedną z najlepszych gier, zarówno pod względem fabularnym jak i wizualnym, w jakie miałem okazje zagrać.
Posted December 23, 2015. Last edited December 23, 2015.