Recent reviews by Laufres~

< 1  2 >
0.3 hrs on record
La suite de la légende
Posted November 26, 2023.
3 people found this review funny
may the force be with you
Posted November 29, 2020.
Early Access Review
Nástupce Clicker Heroes aneb nejlepší Idle game všech dob?

Není tomu ani tak dávno, co Clicker Heroes obsazovali TOP10 v denních steam statistikách, tvůrci se ovšem přesunuli k vývoji druhého dílů a jedničku svojí finální verzí tak trochu pohřbili. Hráči nenávratně přesedlali na jiné hry a žánr clicker/idle her trošičku zahynul a svojí existenci drží již pouze na mobilních zařízeních.

Idle Champions ovšem dávají jistou naději, opětovnému znovuzrození tohoto žánru i na PC.

I když jednou z kategorií do kterých je tato hra nastavena, nebo-li Clicker Game, není tomu ani tak, to že by jste museli klikat myší jak diví a znásilňovat své levé tlačítko zuřivostí, aby vůbec byla možnost se dostat do dalšího levelu. Kliknout na nepřítele budete muset tak párkrát ze začátku, aby jste pomohli svému trpaslíkovi v tuhých začátcích, poté se hra přesouvá čistě do Idle stavu, kde to jediné co musíte dělat vy, je vylepšovat vaše hrdiny a tvořit formaci. Formace je to asi nejdůležitější co vás hra naučí. Ano, taková ta klasika, v přední linii tank, vzadu nějaký ten lučišník a healer si každý řekne, ale není tomu úplně tak. Hra sazí trochu na originalitu, každá úroveň má různou obtížnost a také vám nastaví různé formace, jednou máte 9 míst ve své formaci, poté jenom 7, jednou tvar trojúhelníku poté do čtverce, nejhorší ovšem je, když na nejtěžší obtížnost musíte escortovat nějaké civilisty a oni stojí přesně uprostřed, kde by se vám hodil váš hlavní DPS dealer. Hra vás tedy naučí hledat způsoby, vymýšlet strategie, apd.

Hra obsazuje 12 základních hrdinů, kteří mají možnost náhradníků na svém slotu, které lze získávat v shopu nebo za pomocí eventů. Každý má svojí roli a speciální schopnosti, healer co léčí dva před sebou, dps dealer, co ale buffuje sloupec ve kterém stojí, další týpek co dává všem okolo sebe dmg reduction, atd.. Proto vás hra naučí hledat ideální formaci do jistých situací. Někdy prostě musí být ten healer jako první na ráně, i když vám to přijde jako hloupost, časem na to každý přijde, tím se hra velice odlišuje od jiných.

Hra je F2P a každého napadne otázka, je hra Pay2Win? Odpovědí je NE! Vše se dá získat hraním, samozřejmě to zabere o dost více času. Za zabíjení bossů se získávají tzv. Gemy, za které se dají kupovat různé předměty z in-game shopu, hlavním předmětem, které budete kupovat jsou Chestky, ze kterých se získávají předměty pro vaše hrdiny, potiony a různé scrolly. Předměty pro vaše hrdiny jsou další důležitou kapitolou jak vylepšovat svojí sílu a progress ve hře. Nikdy se tedy nestane, že by jste měli nejlepší equip a vše na 100%. Vždy bude možnost co vylepšovat.

Herní mapa vás nutí dělat různé mise, ty mají různé specifikace, obtížnosti, apd.. Většinou jde tedy o to, zabí 50 vln a dostaneš se dále. Poté se mapa resetuje a jdete na další misi. Na začátku každé mise, jdete od znova, hrdiny vylepšujete od nuly. Co vám ovšem zůstává jsou věci pro vaše hrdiny, ty vylepšujete neustálým průběhem vašeho růstu. Za splnění misí získáváte gemy a jistý přepočet zlata do celkového Gold Findu, vašeho účtu. A je toho mnohem a mnohem více, různé eventy, speciální lokace, hromada achievementů a zdravě nakažlivý grind, který díky idle prvku není přehnaně časově náročný.

+ Provedení
+ Obsah hry, je stále co dělat
+ Strategie
+ Zdravý grind
+ Bezkonkurenční ve své kategorii

- Ze začátku těžší na pochopení všech prvků
- Překrývaní postav (Aneb když nevidíte celkový dmg vaší postavy ve středu formace, jelikož je překryta hlavou NPC, je to dost otravné)

Jelikož je hra stále v Early Game Accesu, můžeme si od této hry slibovat hodně, bohužel už známe, že to může jít i k horšímu. Ve své kategorii bude teď hledat konkurenci těžko. Pro všechny co mají tento typ her rádi, je tohle jasná volba na zkoušku. Jednu známku si nechám na plné vydání.

8/10
Posted January 20, 2019. Last edited January 20, 2019.
5.0 hrs on record
Příjemně překvapen,

po delší době jsem se podíval na další FreeToPlay hru, tentokrát na hru založenou na principu 3-match her.

Hra se odehrává v příjemné atmosféře plné příšerek, které fungují na principu kartiček, kde každá příšerka má svou vlastní schopnost a způsob útočení.

Na první pohled hra připomíná klasickou hru na mobil, ale obsahem je trošku širší.

Příběhová kampaň probíhá klasickým způsobem jeden level po druhém, skládáním lepšího týmů a dobývání se k finálnímu bossovi na konci lokace.

Mulťák funguje jednoduše, začínáte na ranku 30 a postupným vyhráváním se probíjíte k lepšímu ranku a k finální odměně ke konci sezony.

Doplním, že Pay2Win prvek jsem zde nenalezl, všechno se dá získat normálním hraním a člověk který si zaplatí, zase tak moc výhod nezíská.

Takže:

+ Princip hry
+ Nenáročnost
+ Zpracování
+ Plno příšerek
+ Multiplayer

- Vizuální efekty ( Při spojování elementů mě občas opravdu začala bolet hlava a oči, příjde mi, že tady by se mohlo ještě zapracovat, ale určitě to není nic hrozného co by tuhle hru shazovalo dolů.

Hra je celkem mladá, stát se nejlepším a kralovat v prvním ranku je stále možné, na FreeToPlay hru, velký palec nahoru.

8/10
Posted September 20, 2016. Last edited September 20, 2016.
5.1 hrs on record
Early Access Review
Tuto hru budu porovnávat jakožto hráč, který má nahráno ve hře Overwatch stovku hodin.

Po první hře, jsem byl docela potěšen, rychlý gameplay, svižná akce, princip stejný jako na TF2 nebo OW.
Grafika je průměrná, neuchvátí ani neurazí.
Principy postav se někdy až moc podobají hrdninům v Overwatchy.
Největší plus je asi vytváření vlastního Loadoutu, které hru trošku ožíví a v něm je asi největší rozdíl oproti konkurenci.
Jinak na hře nedokážu najít zásádní rozdíly, je to opravdu o chuti člověka a prvku FreeToPlay her.

Otázkou je, jak by se hře dařilo, kdyby vyšla třeba rok před konkurenčním OW, ale je pravda, že OW je na trošku výšší úrovní zpracovanosti.

Pro hráče je tedy hlavní výhodou FreeToPlay prvek, kteří nechtějí platit za OW, lehčí dostupnost a určitě i menší namáhovost na hardware.

Věřím že si hra svoje lidi najde, ale je to zatím jenom beta a výsledky se dozvíme až po delší době.

Celkové shrnutí :

Gameplay +
Svižnost +
Loadouty +

Grafika +/-

Srovnání s OW -
Časté bugy - (Na to, že to je beta, která si myslím, není až tak moc zatížená, tak bugů a pádů serveru je až příšerné množství, za 3 hodiny hraní, jsem hru zapínal znova asi 5x, napojování do hry asi 3x a neustále bugování oken a nesmyslné vyhazování scoreboardu z minulých her)

Uvidíme jak si hře povede, já bych byl určitě rád, kdyby si OW našel konkurenci, ale v této hře jí zatím moc nevidím, ale třeba tvůrci překvapí!
Posted September 17, 2016. Last edited March 4, 2017.
4 people found this review funny
Ach ty vzpomínky...

Když si tak vzpomínám, jak jsme na našem prvním počítači se sestrou hrávali Lego Harry Potter, nečekal bych, že Lego herní branže se mnou potáhne už tolik let.

Je tomu už 10 let, co jsem hrával ještě původní Lego Star Wars: The Video Game, poté jsem samozřejmně musel dokoupit i The Original Trilogy, nebo-li 4,5 a 6 epizodu. Zatím co mojí spolužáci hrávali různé střílečky a akční hry, já si doma zapl Lego hru a šel jsem rozbít pár bloků a získat nějakou tu zlatou kostku. V žádné jiné hře, jsem nikdy nebyl tolik tažený, abych jí dohrál na 100%

Jako velký fanoušek Star Wars, jsem sedmý díl v kinech shlédl radši třikrát, abych nepozapoměl žádný z detailů a neskutečně slintal po osmém díle. Díky bohu, že vyšla tato hra a aspoň trochu mi může zkrátit čekání na další díl a přitom bezbolestně mě hýčkat Star Wars tématikou.

Teď už k samotné hře,

s předešlými díly Lego Star Wars je to skoro nesrovnatelné, principy zůstaly stejné, kdy každá postavička se vykazuje jinou schopností, jak už je to v Lego branži běžné.
Humor zase nastavil laťku vysoko, ono když se pod maskou Darth Vadera objeví Hayden Christensen, tak už je jasné, že i z téhle filmové scény, která mnohým nahnala husý kůži nebo slzy do očí, lego scéna naopak nažene úsměv do tváře.

Bylo zde představeno pár nových prvků, jako například krytí při střelbě, které je zpracováno na docela dobré úrovní nebo možnost stavění více druhů staveb z jedné hromádky kostek nad kterým je občas se třeba zamyslet.

Atmosféra je příjemná, výborně vás stáhne do děje a i pro některé kteří sedmý díl Star Wars nikdy neviděli, bude tato hra příjemná a příběh jim bude dostatečně převyprávěn.

Když hru zhodnotím v celku, je to skvělé pokračování SW v lego podání, skok je to více než obrovský.
Od poslední lego hry Lego Marvel's Avengers je taky skok a posun lego her dopředu znatelný.

+ SW tématiky
+ Atmosféra
+ Volný svět
+ Tuna postaviček a herního obsahu
+ Nové prvky

- HUD ( nelíbí se mi vzhled, vzhledem k tématice si myslím, že se mohl zpracovat lépe)

9/10

Co více dodat, mezi lego hrama je pro mě SW naprostá jednička a na pokračování jsem si musel dlouho počkat, jsem více než zvědav na pokračování i v lego podání.

Ostatním hru mohu jenom doporučit a cena je vzhledem k obsahu adekvátní.

Tak tedy všichni rychle dohrát na 100% a nechť vás provází síla.
Posted August 3, 2016. Last edited August 3, 2016.
Tak tu máme další lego hru, která opět posunula laťku dále!

Byl jsem velice zvědav, co hra nabídne oproti minulému dílu, která byla přímo s tématikou Marvelů a to hry Marvel Super Heroes. Musím uznat, že posun poznat jde, už od menu jsem opět stažen do atmosféry hry. Příběh je tentokrát zasazen do plného znění zfilmovaných Avengerů, což pro někoho může být plusem i mínusem.

Postavičky si nechaly z předlešlého dílu svoje speciální schopnosti a dovednosti stejné, některé obdrželi jen drobné úpravy. Velkou novinkou je ovšem combo mezi dvouma postavama, které dokáži vytvořit zcela novou schopnosti. Například kombinace Thor a Captain America je naprosto devastující pro hordu nepřátel.

Dáme dohramady nějaké plusy

+ Lego hra
+ Marvels tématika
+ Volný svět
+ Velký posun oproti předešlému dílu

+/- Převypravovaný děj z filmu Avengers

- Občasný bug postavy, už několikrát jsem resetoval misi..

Dávám 9/10

Celkově jsem mile překvapen a koupě určitě nelituju...

Takže všichni šup zachránit Stena Leeho!
Posted January 31, 2016. Last edited January 31, 2016.
5 people found this review funny
1,140.3 hrs on record (32.9 hrs at review time)
Návrat ke starým dobrým kořenům...

Tato hra mi úplně připoměla principy starých her, které zaujali svojí jednoduchostí.
Navykový princip této hry, který mě nepustí z křesla na několik hodin.

Další velké plusy jsou prostředí a grafika, které dodávají hře ten pravý elán.
Mnoho možností variací vašeho auta, které určitě neomrzí.
Výborná odreágovačka na volné chvilky.
Hra není tolik časově náročná, což je pro mě velké plus.

Za mě tato hra dostává plný počet bodů a vyplňuje místo hry, která mi dlouho chyběla.

Tak neváhejte a pojdťe nasázet pár pěkných golů!

Btw. Kdo by si chtěl zahrát a nemá s kým, zde je odkaz na CZ/SK steam page, kde si můžete své budoucí spoluhráče najít, popřípadě se zeptat na pár rad či cokoliv jiného. http://steamcommunity.com/groups/RLCZSK
Posted July 18, 2015. Last edited July 23, 2015.
Bye bye real life.
Posted April 25, 2015.
2.1 hrs on record
Dobrý systém průběhu hry, který neomrzí.

To je ovšem vše, co na téhle hře dokážu najít za plusy.

Nedoporučuji.
Posted April 4, 2015.