Yabgu Nizam Pasha
Talha Turhal   Ankara, Turkey
 
 
Listem ne yazık ki dolu, haliyle grubuma beklerim.

Grup: http://steamcommunity.com/groups/yabgunizampasha
YouTube: https://www.youtube.com/user/YabguNizamPasha
Currently In-Game
Counter-Strike: Global Offensive
Favorite Group
Yabgu Nizam Pasha - Public Group
Yabgu Nizam Pasha
1,371
Members
31
In-Game
100
Online
0
In Chat
Screenshot Showcase
Öfff sonu olmayan savaşlar! Her taraf böyle ordularla doldu ne yapacağım ben ya :D savaş savaş bitmiyor.
16 12
Parola
Hayatınızı kolaylaştıracak iki parolayı size açıklıyorum:

DANDANAKAN

Yıl 1040, iki ecdad karşı karşıya gelir…

”İki taraf için de hayati önemi haiz olan bu savaşı, orduların mevcutları arasındaki orantısızlığa rağmen Selçuklular’ın kazanmasının en önemli sebeplerinnden biri şüphesiz bu anın onlar için bir ölüm-kalım savaşı olması idi. Bunun yanında orduların yapıları da bir o kadar mühim idi. Selçuklu ordusunun vur-kaç taktiğine uygun hafif süvarilerden oluşması; buna karşılık Gazne ordusunun hareket kabiliyetini kısıtlayan ağırlığının da bu sonuç üzerinde büyü etkisi vardır. Ancak bunlar kadar mühim başka bir husus da, her iki ordunun terkibidir.

Selçuklu ordusu bir devletin kuruluşu için temel esas olan aynı soydan insanların kayıtsız-şartsız dayanışmasıyla, aynı davaya baş koymuş, her şartta kazanmak mecburiyetinde olan savaşçıların ruh haliyle hareket ediyordu. Gazne ordusu ise, muhtelif milletler üzerinde hüküm süren bir iktidarın, kaçınılmaz olarak bu milletlerden oluşturduğ, ortak menfaatlerden çok şahsi çıkarların gözetildiği ahengsiz bir kalabalıktı. Dolayısıyla birbirleriyle rekabet eden ve aldığı ücreti biraz fazlasıyla her kim öderse ona hizmet etmeye, başka bir deyişle ihanete hazır kimselerden meydana geliyordu.

Gazneliler bu yenilgi sonucunda en önemli eyaletlerinden olan Horasan ve Harizm’i kaybettirler. Tuğrul Bey ise Merv’de yapılan kurultay sonucu bir kez daha sultan ilan edildi.” – Eli öpülesi hocam Prof. Dr. Gülay Öğün Bezer.

***

İSAR

Hz. Huzeyfe şöyle anlatıyor: “Yermuk harbinde, yaralılar arasında kalan amcamın oğlunu aramak üzere savaş alanında geziyordum. Yanımda biraz su vardı. Hava da çok sıcaktı. Amcamın oğlunu buldum. Su isteyip istemediğini sordum. Başıyla isterim, dedi. Tam suyu içireceğim sırada öteden birisi, “Ah su”, diye inledi. Amcazâdem gitmemi ve suyu ona içirmemi işaret etti. Gittim, baktım ki Âsım’ın oğlu Hişâm. Tam ona su vereceğim sırada başka birisi “Su!” diye inledi. Hişam da suyu içmedi ve beni ona gönderdi. Arayıp buldum, fakat kendisine suyu ulaştırıncaya kadar o şehit olmuştu. Hemen Hişâm’ın yanına koştum, o da şehit olmuştu. Bari suyu amcamın oğluna içireyim diye onun yanına gittim, fakat o da şehit olmuştu. Nihayet su elimde kaldı. Allah hepsine rahmet etsin.” – Osman ÇETİN

Artık parolayı biliyorsunuz…

Daha fazlası için: http://www.talhaturhal.com/category/tarih-ve-kultur
Achievement Showcase
2,628
Achievements
21%
Avg. Game Completion Rate

Recent Activity

2,937 hrs on record
last played on Jan 20
19.3 hrs on record
last played on Jan 20
JeoTec Jan 19 @ 3:44am 
MOSMOR OLSA DA GOZLERIMIN ETRAFINDAKI CEMBER MERAK ETME GUZELIM AZRAILE DE CAZ YAPTI BU GOZLER
ฬ iEwSo-laj Jan 8 @ 1:55am 
Eyw paşam sizin madalyonunuz benim için bi şereftir sjsjdjsj
elcoxx; Jan 6 @ 5:34am 
Pasham çok yaşa
JeoTec Jan 5 @ 10:34am 
+rep adamsın sen adam
ฬ iEwSo-laj Jan 5 @ 9:53am 
Paşam özledik be ! :)
KYROK Jan 3 @ 10:21am 
+rep Başımızın üstünde yeri var, Kendisi paşaların paşasıdır