Yabgu Nizam Pasha
Talha Turhal   Ankara, Turkey
 
 
Listem ne yazık ki dolu, haliyle grubuma beklerim.

Grup: http://steamcommunity.com/groups/yabgunizampasha
YouTube: https://www.youtube.com/user/YabguNizamPasha
Currently Online
Favorite Group
Yabgu Nizam Pasha - Public Group
Yabgu Nizam Pasha
1,447
Members
156
In-Game
460
Online
0
In Chat
Screenshot Showcase
Öfff sonu olmayan savaşlar! Her taraf böyle ordularla doldu ne yapacağım ben ya :D savaş savaş bitmiyor.
29 13 1
Parola
Hayatınızı kolaylaştıracak iki parolayı size açıklıyorum:

DANDANAKAN

Yıl 1040, iki ecdad karşı karşıya gelir…

”İki taraf için de hayati önemi haiz olan bu savaşı, orduların mevcutları arasındaki orantısızlığa rağmen Selçuklular’ın kazanmasının en önemli sebeplerinnden biri şüphesiz bu anın onlar için bir ölüm-kalım savaşı olması idi. Bunun yanında orduların yapıları da bir o kadar mühim idi. Selçuklu ordusunun vur-kaç taktiğine uygun hafif süvarilerden oluşması; buna karşılık Gazne ordusunun hareket kabiliyetini kısıtlayan ağırlığının da bu sonuç üzerinde büyü etkisi vardır. Ancak bunlar kadar mühim başka bir husus da, her iki ordunun terkibidir.

Selçuklu ordusu bir devletin kuruluşu için temel esas olan aynı soydan insanların kayıtsız-şartsız dayanışmasıyla, aynı davaya baş koymuş, her şartta kazanmak mecburiyetinde olan savaşçıların ruh haliyle hareket ediyordu. Gazne ordusu ise, muhtelif milletler üzerinde hüküm süren bir iktidarın, kaçınılmaz olarak bu milletlerden oluşturduğ, ortak menfaatlerden çok şahsi çıkarların gözetildiği ahengsiz bir kalabalıktı. Dolayısıyla birbirleriyle rekabet eden ve aldığı ücreti biraz fazlasıyla her kim öderse ona hizmet etmeye, başka bir deyişle ihanete hazır kimselerden meydana geliyordu.

Gazneliler bu yenilgi sonucunda en önemli eyaletlerinden olan Horasan ve Harizm’i kaybettirler. Tuğrul Bey ise Merv’de yapılan kurultay sonucu bir kez daha sultan ilan edildi.” – Eli öpülesi hocam Prof. Dr. Gülay Öğün Bezer.

***

İSAR

Hz. Huzeyfe şöyle anlatıyor: “Yermuk harbinde, yaralılar arasında kalan amcamın oğlunu aramak üzere savaş alanında geziyordum. Yanımda biraz su vardı. Hava da çok sıcaktı. Amcamın oğlunu buldum. Su isteyip istemediğini sordum. Başıyla isterim, dedi. Tam suyu içireceğim sırada öteden birisi, “Ah su”, diye inledi. Amcazâdem gitmemi ve suyu ona içirmemi işaret etti. Gittim, baktım ki Âsım’ın oğlu Hişâm. Tam ona su vereceğim sırada başka birisi “Su!” diye inledi. Hişam da suyu içmedi ve beni ona gönderdi. Arayıp buldum, fakat kendisine suyu ulaştırıncaya kadar o şehit olmuştu. Hemen Hişâm’ın yanına koştum, o da şehit olmuştu. Bari suyu amcamın oğluna içireyim diye onun yanına gittim, fakat o da şehit olmuştu. Nihayet su elimde kaldı. Allah hepsine rahmet etsin.” – Osman ÇETİN

Artık parolayı biliyorsunuz…

Daha fazlası için: http://www.talhaturhal.com/category/tarih-ve-kultur
Achievement Showcase
2,668
Achievements
21%
Avg. Game Completion Rate

Recent Activity

98 hrs on record
last played on May 22
3,497 hrs on record
last played on May 22
73 hrs on record
last played on May 20
Σ╔╦╗\/ΔYΣY May 22 @ 3:05am ★ The Boss ★ May 16 @ 2:08am 

Saygılarımla

KomutanLogaR May 8 @ 11:01am 
Abi youtube kanalına Dota 2 videolarıda atsan :) çok sevinirim :)
LUXMENSE May 4 @ 12:50am 

Çok güzeldir, candır can. (Şimdi şımarıcaktır bunu ben yazdım diye, hatta bana teşekkür mesajı bile atacaktır, fakat ben ona yüz vermicem, tepeme biniyor çünkü yeter artık) Eğer tebessüm ettiysen bana "Ettim" diye mesaj at,etmediysen "Ettim" diye mesaj at.
Bozok May 3 @ 8:34am 
Saraylarda süremem
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem
Şu öksüz Türk'lüğümü...

3 Mayıs Türkçülük Günün Kutlu Olsun Andam.!