Recent reviews by Sorevin

< 1  2 >
I have a good news and bad news.
Good news: I can find a lot of terms to define this game.
Bad news: none of these terms are positive.

P.S. This game doesn't even support Steam Cloud system.
Posted January 29, 2019. Last edited January 29, 2019.
Firmament Wars to gra z gatunku strategii (tylko tych trochę bardziej upośledzonych) :D

Na wstępie: oprawa graficzna nie powala. Widać to już nawet na screenach, ale dopiero po uruchomieniu odczuwa się jak bardzo słabo jest wykonana. Po pierwszych 30 minutach grania miałem wrażenie, że gra ta została przeniesiona bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Oprawa dźwiękowa wcale nie wypada lepiej - prosta melodyjka w tle i nic więcej - chciałoby się nawet rzec, że brak jakichkolwiek efektów dźwiękowych podczas akcji, gdyby nie fakt, że akcji... praktycznie nie ma?
Cała rozgrywka opiera się na wybraniu kraju, który chcemy poprowadzić do zwycięstwa (wybór nie ma absolutnie żadnego wpływu na rozgrywkę, co najwyżej na kolor mapy) oraz wybraniu rodzaju rządów w naszym kraju (czyli drobnego bonusu na start, którego nawet nie odczułem) i zajmowaniu kolejnych fragmentów lądu, dopóki cały świat nie będzie nasz.

Jak już wspomniałem gra nudzi po bardzo krótkim czasie, absurdalne osiągnięcia wcale nie zachęcają do dalszej gry, a oprawa dźwiękowa i grafika (przynajmniej dla ludzi co używają monitorów Full HD) znacząco odpychają. Dodatkowo trzeba nadmienić, że autor postanowił przetłumaczyć swoje dzieło na wiele języków świata, używając w tym celu Google Translatora, więc samo menu bardzo kłuje w oczy.

Myślę, że gra mogłaby mieć spory potencjał i osiągnąć duży sukces na urządzeniach mobilnych, ale jak na platformę Steam, to moim zdaniem zdecydowanie za mało.
Gra jest jeszcze we wczesnym dostępie, więc zobaczymy jak rozwinie się przez najbliższe kilka miesięcy, ale jak na chwilę obecną to bardzo słaby produkt.
Posted August 27, 2018. Last edited January 26, 2019.
Guilty Gear XX #Reload also called "The Midnight Carnival" is a Japanese 2D fighting game developed by Arc System Works in 2003, at the beginning for acrade machines only, later for PC & consoles, and in september 2011 finally moved on Steam platform. This studio also created BlazBlue series. X2 #Reload was the most popular title from all GG series.

Game can offer 21 different fight-style playable characters and 2 special ones (Kliff and Justice) which unlocks after beating the Arcade mode. Pick your favourite and fight on one of 15 unique, beautifully designed maps, referring to events of the past (you can check out full, interesting and great considered story on Wiki fandom site). Also, every single character got individual theme made by awesome composer Daisuke Ishiwatari (music is fabulous, owners of the game receive OST in the MP3 format for free, along with other digital extras like gallery of fanarts). All characters got 6 color variants (excluding the simple color editor existence). There's a total of 8 game modes (includes Arcade, Story, Challenges, M.O.M., Survival, VS CPU, VS 2P and Training to improve your fighting skills) and it's great for every occasion f.e. to challange your friend (split screen PvP) or to relax after tough day at work.

Unfortunately, as in every product – there are some disadvantages like small resolution - maximum is 800x600, which stretch up to your current screen resolution. Another fact is dead network (mods are the only way to play online, but I can't confirm if they still work). Keep in mind that Arcade is really hard to beat, even on easy difficulty (especially final fight with I-No), so joystick is highly recommended, because playing on keyboard requires aknowledge of much more advanced combinations.

My personal rating: 9/10 —— TL;DR
If you're looking for some fun fighting game, great music, and interesting story – buy this product on the next available sale (there are -80% discounts very often), but if your priorities are multiplayer fights and HD graphics – better avoid this title, or buy GUILTY GEAR Xrd -SIGN- instead (sequel made in 2015, with 2.5D graphic style).
Posted May 5, 2018. Last edited July 22, 2020.
Review: POL
GŁÓWNE ZALETY GRY:
+ Historia jest poruszająca tak samo jak część pierwsza tej serii. Nie powiem co dokładnie aż tak bardzo mi się spodobało, bo wtedy recenzja musiałaby zawierać dużo spoilerów, a tego staram się uniknąć, więc mogę jedynie zachęcić do spróbowania. :)
+ Wspaniała oprawa graficzna której Telltale nie dałoby radę podrobić.
+ System znajdziek. O ile w jedynce trzeba było szukać obiektów którym można zrobić ciekawe zdjęcia o tyle tutaj szuka się miejsca, gdzie można namalować graffiti... co więcej, Chloe ma zawsze dwa pomysły jak przyozdobić dany obiekt i to my wybieramy, który z nich finalnie się pojawi, a same graffiti są poukrywane tak, że można je znaleźć bez najmniejszego problemu nawet bez poradnika (jeśli tylko jest się typem gracza zwiedzającym mapę).
+ System... Charyzmy? (nie wiem jak dokładnie można to nazwać, bo działa zupełnie inaczej niż przypuszczałem).. chodzi głównie o to, że gdy prowadzimy dialog z osobą, która nie chce nas gdzieś wpuścić, lub osobą której główna bohaterka nie lubi, to musimy ją ogłupić, ośmieszyć, pocisnąć, odwrócić uwagę czy też udowodnić że jest totalnym zerem... dzięki temu osiągamy zamierzony cel, a niektóre sytuacje są po prostu świetne. :D
+ Wybory wpływające na dalszy ciąg gry.. od tych drobnych typu "jaką bluzkę dziś założyć" do tych poważnych wpływających na nasze życie.
+ Muzyka... ten kto grał w pierwszą odsłonę ten wie jak bardzo poruszający i wciągający soundtrack może być w LiS... miałem obawy co do tego jak pójdzie twórcom i nie zawiodłem się :)

GŁÓWNE WADY GRY:
- Dostępność. o co chodzi? mianowicie o to, że czekałem dobre dwa miesiące na premierę gry, a jak już się doczekałem, to jest dostępny tylko epizod 1, bo dwa kolejne są jeszcze niedostępne.. zanim poznam oficjalne zakończenie tej historii, minie bardzo dużo czasu. :(
- Rzeczy kosmetyczne w dodatku. I nie, nie jestem człowiekiem, który czepia się tego że twórcy wydają DLC, ale powinno ono zawierać tylko dodatkowy epizod z Max i tryb Playlisty... dlaczego koszulki dla Chloe są w dodatku? teraz, kiedy przechodzę pierwszy epizod i by mi się przydały to nie mam zbyt wielkiego wyboru... a jak kiedyś dokupię ten bonusowy epizod to wtedy je dopiero dostanę. Jak dla mnie to bez sensu, ale być może to tylko mój punkt widzenia i czepianie się na siłę.
- Cena. Rozdział pierwszy ukończyłem w niecałe 2,5 godziny. Jeśli kolejne będą trwać tyle samo, to 17€ za 7 godzin zabawy jest zdecydowanie wysoką ceną.

Grafika:
Tak samo piękna jak w pierwszej części, dodatkowo muszę przyznać, że nie natrafiłem jeszcze na żaden błąd związany z silnikiem graficznym, czy teksturami.

Muzyka:
Bardziej lubię muzykę energiczną niż spokojną, a mimo wszystko pierwszego dnia zacząłem szukać źródła gdzie można by pobrać Soundtrack, więc nie będę kłamał... cudny. :)

Rozgrywka:
Wyborów dokonujemy za pomocą klawiatury, a nie tak jak w poprzedniej części tylko i wyłącznie myszką, co jest z początku ciut mylące, ale znacznie wygodniejsze... gdy wyjdziemy za strefę, postać nie ociera się o niewidzialne ściany, tylko delikatnie zawraca sugerując graczowi, że nie powinniśmy jeszcze opuszczać tej strefy. Nie ma żadnych błędów, gdzie można "utknąć" w terenie, a cel jasno widoczny. Ogólnie - jak najbardziej OK.

• GRYWALNOŚĆ – 10/10

• GRAFIKA – 10/10

• AUDIO – 10/10

OCENA OGÓLNA GRY: 10/10

Nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z kolejnymi epizodami, ale na chwilę obecną gorąco polecam, bo zapowiada się ciekawie.

EDIT (21.12.2017)
Teraz już wiem, jak będzie wyglądała sprawa z kolejnymi epizodami, bo właśnie ograłem ostatni. Mogę powiedzieć jedno: "Warto było czekać". Nie przeliczyłem się z oczekiwaniami - historia łapie za serce i to jak cholera! Wszystko jest zrobione tak, żeby trzymało się kupy z oficjalną jedynką i jeśli ktokolwiek bardzo lubi pierwszą część, to "Before the Storm" jest pozycją obowiązkową! Zdecydowanie polecam! :)

P.S. W dwóch momentach gry przy możliwym wyborze pokierowałem się zbytnio opinią o niektórych osobach w Blackwell, przez to, że świat ten był mi dobrze znany z przygód Maxine w poprzedniej części. Dlatego nowym graczom, którzy nie mieli okazji zagrać w odsłonę z 2016 roku, polecam zacząć od tego prequela. Osobiście uważam, że wrażenia z przygód naszej bohaterki Chloe Price byłyby wtedy znacznie lepsze.

P.S. Zauważyłeś jakiś błąd? Chcesz pomóc ulepszyć recenzję? Masz pomysł, aby dodać coś jeszcze? Jeśli tak – przedstaw swój punkt widzenia w komentarzu poniżej.
Pamiętaj! Wszelkie OBRAŹLIWE wypowiedzi będą natychmiast usuwane!!
Posted September 3, 2017. Last edited January 29, 2018.
Review: POL
GŁÓWNE ZALETY GRY:
- Bohaterów jest teraz dużo więcej niż w Pierwszej części tej zacnej gry. Do ekipy poza Dallas'em, Wolf'em, Chains'em, i Houston'em (podmienionym za Hoxtona, który siedział w więzieniu - można go oczywiście odblokować za przejście misji, w której go ratujemy) dochodzi sporo nowych charakterów m.in. Dragan, John Wick, Clover, Jiro i wiele, wiele innych (Obecnie postaci jest około 15 - możemy je zdobyć poprzez kupowanie w miarę tanich DLC). Mimo że minęły już prawie 3 lata od premiery, to projekt nie został porzucony i cały czas dochodzi nowa zawartość.
- Misje są bardzo zróżnicowane - od klasycznych typu: Okradnij sklep, czy Bank, po gotowanie Metamfetaminy w rozwalonym domku. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
- Grę mogę polecić każdemu, kto lubi kooperacyjny tryb gry, a jego głównym celem jest wykonywanie misji (Gra dla ludzi, którzy nie lubią trybu PvP)

GŁÓWNE WADY GRY:
- Częste błędy, które potrafią występować dosłownie wszędzie.
- Słabe bronie, trzeba je nieźle ulepszyć, aby nadawały się do grania (szczególnie osłabione są pistolety i shotgun'y)
- System nagrody – przyznawana jest jedynie za ukończenie misji. Kiedy przegramy nie dostaniemy nic.

Grafika
Jest oparta na jednym z nowszych silników graficznych, wygląda bardzo ładnie, potrafi wyrobić na większości starych PC (mowa o ustawieniach średnich).
Muzyka
Ścieżka Dźwiękowa jest idealnie dopasowana, do każdej misji dostosowany jest inny utwór autorstwa Simona Viklund'a. Utwory są długie i bardzo dobrze zrobione, a sam Soundtrack zawiera ich bardzo dużo! (Większość utworów utrzymywana jest w klimatach Dubstep, ale to tylko dlatego żeby oddawać odpowiedni nastrój akcji) :)
Rozgrywka
Poziomy trudności są bardzo dobrze wyważone.. Gracze początkujący, którzy dopiero zaczynają przygody z tą grą bez problemu poradzą sobie na normalnym, ci którzy grają dużo w strzelanki mogą spróbować swoich sił na trudnym. Gracze, którzy spędzili wiele godzin na tym tytule i mają wysokie poziomy (co wiąże się z ulepszeniami) pokonują bardzo trudny i OverKill.. Poziom DeathWish to kwestia dyskusji, bo trzeba naprawdę wysokich umiejętności aby dać sobie radę.

• GRYWALNOŚĆ – 9/10

• WIDEO – 8.5/10

• AUDIO – 9.5/10

OCENA OGÓLNA GRY: 9/10

Serdecznie Polecam każdemu!!

Pamiętaj! Wszelkie OBRAŹLIWE wypowiedzi będą natychmiast usuwane!!
Posted July 19, 2016. Last edited January 19, 2017.
GŁÓWNE ZALETY GRY:
+ Pięknie wykonana mapa zachwycająca swoim wyglądem (rzadko kiedy można spotkać tak porządnie wykonaną grę)
+ Najsłynniejsze pociągi odwzorowane idealnie detalami, co dla kogoś kto interesuje się historią pociągów tak jak ja to czysty raj :)

GŁÓWNE WADY GRY:
(Szybko poszło z zaletami, co? :D)
- Dodatki do kupienia za 4,560€? Serio? (oczywiście jest to wartość przybliżona, bo pewnie niedługo pojawi się więcej. Tak naprawdę, to właśnie ten punkt skreśla istnienie całej gry, bo bez kupowania dodatków dostajemy jakieś 8% ogólnej zawartości gry)
- Bardzo długie wczytywanie. Kiedyś myślałem że jest to problem mojego słabego komputera, ale po wymianie części niewiele się zmieniło. Mapa po prostu wczytuję się bardzo długo i nie można nic na to poradzić.
- Wysokie wymagania (tak... wiele osób wyśmiewa ten punkt, jednak z racji na popularność tego produktu, miałem okazję testować go na wielu innych, solidnych komputerach u moich znajomych i absolutnie wszędzie gra miała większe lub mniejsze problemy).
- Słaba fizyka jazdy, na początku wydaje się realna ale z czasem jest coraz gorzej (mam lekkie doświadczenie co do prowadzenia pociągów - nawet nie pytajcie skąd - i mogę potwierdzić, że ten aspekt jest całkowicie do bani)
- Podstawowa wersja gry warta 30€ zawiera jedynie 4-5 map i 7 pociągów. Przeszukałem dosłownie wszystkie możliwe zakładki w menu, w poszukiwaniu jakiejś "dodatkowej, ukrytej zawartości", którą być może zapomniałem pobrać. Okazało się jednak później, że nic więcej nie ma, resztę kontentu trzeba dokupić za grube miliony.
- Przejście jednego scenariusza wynosi średnio 2 godziny, co przy tak profesjonalnym symulatorze może się wiązać z częstym popełnianiem drobnych błędów, które zaważą na całej rozgrywce. Jeśli nie masz automatycznego odruchu zapisywania co parę minut, to lepiej nie zaczynaj przygody z tym tytułem.
- Na chwilę obecną (marzec 2018) bez kupowania DLC możliwe jest zdobycie około 65/900 osiągnięć i można przejść niecałe 10% gry, cała reszta jest całkowicie ograniczona.
P.S. Biorę pod uwagę fakt, że cały czas pojawiają się nowe osiągnięcia i nowa zawartość!

Grafika:
Silnik graficzny cudny, grafika piękna, efekty wspaniałe - przyczepić nie ma się do czego no chyba, że fakt braku płynności na starszych PC.

Muzyka:
<Bardziej ścieżka dźwiękowa bo muzyki to tu prawie brak! - ale piszę tak dla zasady> Oprawę dźwiękową można uznać za przeciętną. Ja osobiście bym poprawił kilka elementów, ale to już jest takie "czepianie się na siłę", więc nie będę się rozpisywał. Innymi słowy: "Dupy nie urywa".

Rozgrywka:
Totalny FAIL - w porównaniu do serii Trainz sterowanie jest okropne, szczególnie przy pociągach towarowych, część scenariuszy jest nieoczywista i trzeba się domyślać co autor miał na myśli. Nie wliczam tego do oceny ogólnej, z racji na subiektywne odczucie.

• GRYWALNOŚĆ – 3/10

• WIDEO – 8/10

• AUDIO – 5/10

OCENA OGÓLNA GRY: 5/10

Za tak piękne odwzorowanie gry dałbym na pewno więcej, ale za znacznie ograniczoną wersję, którą można uzupełnić jedynie wydając dużą sumę pieniędzy, będzie dużo gorzej. Jeśli jesteś miłośnikiem pociągów tak jak ja i liczysz na świetne wrażenia to omijaj tą grę szerokim łukiem, ponieważ wcale nie daje przyjemności. A szkoda, bo praca nad produkcją wyszła perfekcyjnie...

Pamiętaj! Wszelkie OBRAŹLIWE wypowiedzi będą natychmiast usuwane!!
Posted September 28, 2015. Last edited January 27, 2019.
Kolejna gra z serii od ekipy Codemasters...
Zalety:
+ Cudownie dobrana muzyka :D Soundtrack dosłownie zwala z nóg, jest idealnie dobrany do wyścigów i do tej pory nie spotkałem się z negatywną opinią na ten temat, co ani trochę mnie nie dziwi. :)
+ Wspaniałe efekty graficzne (dobra optymalizacja, wszędzie refleksy, odbicia, animacje wody, trybun, pójdzie nawet na niskich)
+ Rozbudowany Single-Player (kampania ciągnie się długie godziny i jest stosunkowo łatwa, więc jest to idealna gra żeby się odstresować).
*4 strefy: Pro, All-Star, Champion i Legend
*8 trybów: Race-Off, Domination, Rampage, Knock-Out, 8-Ball, Head-2-Head, Eliminator, Trick Rush
*(Chyba) Po 16 samochodów w każdej z 3 kategorii (Race, Demolition, Party)
*10 różnych map (m.in. BatterSea, YokoHama Docks, Michigan, Miami... i reszta) :D
+ Multi-Player z 10 trybami: Race-Off, Domination, Rampage, Knock-Out, 8-Ball, Head-2-Head, Trick Rush, Smash&Grab, Speed Skirmish, Transporter
+ Fizyka Jazdy (Drift, Spin, Jump... wszystko jest dość banalne do wykonania, auto pięknie trzyma się drogi, nie ciężko opanować)
+ Co najmniej po 6 nalepek na każdy samochód (zdarza się więcej, a w końcu kto nie lubi skinów?) :P
+ Tryby "Friend Challenge" i "Splitscreen", zapewniające dodatkową rywalizację z przyjacielem/przyjaciółką lub bratem/siostrą, zależy od okoliczności. ^^
Wady (niestety):
- Brak graczy na Multi... (gra jest na wymarciu i nawet gdy była akcja rozdawnictwa kluczy za darmo z okazji wygasłej licencji, to pomogło zaledwie na chwilę, później serwery ponownie opustoszały)
- SplitScreen działa tylko na JoySticku od X-Box'a EDIT: Twórcy naprawili, teraz działa na każdym, nawet na takim z Biedronki! :>
Moja ogólna ocena to 9/10, zapraszam do wspólnego grania... :)
Posted July 1, 2015. Last edited November 11, 2017.
ORION:Prelude is already the third version of game from the Spiral Game studio.

Game has really nice graphics (like for the year when it came out), great arranged battle music and sounds and can offer: 8 game modes, around 15 different maps (beautifully designed starting from the real-looking, ending up on cartoon ones), 7 types of vehicles (both land and air), 10 well-known, extinct dinosaur species, 6 difficulty levels and 3 characters with different abilities (stealth, jetpack or medgun) for you to choice, before the match start (can't switch mid-game).

Unfortunately, most of the players used to play survival so other game modes have nearly empty servers. After end of every wave, you gain access to the shop where you can choose between 30 types of weapons and 15 light boosters which may help you surviving the horde.

I can't also forget to mention that the game has over 250 achievements and workshop with custom maps and other mods, so don't mind to join the battle for only 1€ and fight the dinos together. Long hours of fun guaranteed.
Posted May 27, 2015. Last edited January 26, 2019.
In my opinion one of the best games from Valve Software.

Play as one out of four classes (officer, soldier, medic or tech) in your favourite version (bonus for speed or bonus for strength) with 3 other players to finish the campaign that contain 7 consisted missions. Use any weapon from the collection of over 30 guns to destroy the horde and save the universe (and your own life). Gain achievements for kiling swarms and repeat the campaign to beat time record... and repeat... and repeat... and do it as many times until you get bored, because there's only one campaign in the game.

IMPORTANT INFO: You need at least 2 players in lobby to start the match, but the game is F2P so I hope it won't be a problem to invite your friend. Just watch out for friendly fire and everything should be alright.
Posted May 24, 2015. Last edited January 27, 2019.
Simple and fun minigame set in the Worms universe. 4 different areas, every single area map pack contains 18 levels. You don't even have to know rules of golf, because everything is so intiutive. Also there's a lot of bonuses to use and environment objects that may help you to get perfect score and complete a hole.

It's really fun and relaxing. It took me 10 hours to master all achievements and challenges.
I can't also forget to mention that the game has hot-seat mode to play against a friend and check who is better, when you finish the campaign or when you're simply bored.

Feel free to buy it on the next available discount, the product is really worth it.
Posted May 21, 2015. Last edited February 19, 2019.
< 1  2 >