0.0 hrs last two weeks / 2.7 hrs on record
Posted: Jul 16, 2014 @ 1:33am
Updated: Sep 15, 2014 @ 8:54am

The Shivah to dobra przygodówka w starym stylu. Bardzo podobna do serii Blackwell, co nie dziwi. Gra jest bardzo krótka, przejście zajmuje ok. 1,5 godziny, a na pewno da się szybciej, jeśli mniej się kombinuje, nie czyta dodatkowych opisów przedmiotów i osób nie mających wpływu na rozgrywkę i "przeklikuje" dialogi nie słuchając gry aktorów. Do tego dodatkowe pół godziny zajęło mi zaliczenie pozostałych osiągnięć.
Gra jest raczej liniowa, choć pewne wybory podjęte w trakcie gry (i to nie tylko w sekwencji finałowej) mają wpływ na zakończenie (sam widziałem 3 różne).
Głównym atutem gry był dla mnie humor płynący z zabawnych dialogów (radzę wybierać rabbinical response, co zwłaszcza w rozmowach między rabinami potrafi wywołać uśmiech). Muszę jednak dodać, że gdybym kupił grę w pełnej cenie, żałowałbym, że jest tak krótka - robi wręcz wrażenie testu silnika gry. Jest to jednak dobra gra w starym stylu, a nawiązania do serii Blackwell są dodatkowym miłym smaczkiem.
Ze względu na długość nie mogę ocenić jej wyżej niż 6/10.

TL;DR

Krótka, ale niezła "staroszkolna" przygodówka. Jest wiele lepszych, ale i ta ma swoje momenty.