SC
Jindřich Pospíšil   Tabor, Jihocesky Kraj, Czech Republic
 
 
Překladatel na volné noze, externí redaktor časopisu SCORE, správce webů http://steampunks.cz , http://tf2.cz/ a moderátor na serveru Steam Translation


Planet Earth is blue and there's nothing I can do.

You are someone else, I'm still right here.

Prokrastinaci jsem odložil na zítra.

Hail Hydro

JOIN THE DARK SIDE!

-Máchale, spadla ti hlava, seber si jí.
-Asi sniper.
Currently Offline
Last Online 7 hrs, 27 mins ago
Favorite Group
(S)teampunks.cz - Public Group
Skupina webu steampunks.cz – českého webu o hrách a produktech společnosti Valve, včetně služby Steam
405
Members
14
In-Game
37
Online
0
In Chat
About me / O mně
Hello, my name is Jindřich Pospíšil. I work as a Freelance Translator (ENG -> CZE) and while my translation activities are mostly bound to videogames and services related to them, I'm more than up to other challenges which means that you can contact me with almost any translation job offer and I'll consider it.

Apart from that I work as an external editor in a popular Czech gaming magazine SCORE [score.cz], moderator for a Czech part of the Steam Translation Server and from time to time I prepare scripts for a Czech gaming show RE-PLAY [re-play.cz].

And lastly, in my free time I manage websites http://steampunks.cz and http://tf2.cz and also help people with Steam problems (its client, games, etc.). So if you're looking for help, feel free to message me but first please check this guide (CZ only) [steampunks.cz].


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zdravím, mé jméno je Jindřich Pospíšil. Pracuji jako překladatel na volné noze (z ENG do CZ) a ačkoli je většina mých překladatelských aktivit spojena s hrami a s nimi souvisejícími službami, uvítám jakoukoli výzvu, což znamená, že mě můžete kontaktovat ohledně jakéhokoli překladu a já jej zvážím.

Mimo zmíněného pracuji také jako externí redaktor ve známém českém herním časopise SCORE [score.cz], moderuji českou část serveru Steam Translation a čas od času připravuji scénáře pro český pořad o hrách RE-PLAY [re-play.cz].

Navíc ve svém volném čase spravuji webové stránky http://steampunks.cz a http://tf2.cz a pomáhám lidem s problémy se Steamem (klient, hry atd.). Pokud zde tedy hledáte pomoc, napište mi, ale nejprve si prosím pročtěte tuto příručku [steampunks.cz].

Recent Activity

7.0 hrs on record
last played on Nov 21
1,027 hrs on record
last played on Nov 19
kukmil Nov 20 @ 1:09am 
Ahoj, našel jsem na tebe kontakt na stempunks. Mohl bys mi poradit kterak odstranit problém se zobrazením? Stáhl jsem si klienta, ale při zobrazení je hlavní okno jaksi rozsypané s bílým pozadím. Jako by se nenačetla stránka správně. A dělá to všude krom knihovny, ta má standartní vzhled
Why do witches burn? Nov 19 @ 5:52pm 
Hello, I'm sorry about earlier. I would really like to make an offer on your gun, but was unable to because I was in class at the time.
tomas__xd Nov 16 @ 3:32pm 
To be fair, you have to have a very high sense of pride and accomplishment to understand EA games. The challenges are extremely compelling, rewarding, and of course attainable via gameplay, and without a solid input of consistent gametime most of the sense of achievement will go over a typical player's head. There's also the candid feedback, and the passion the community has put forth around the current topics here on Reddit, our forums and across numerous social media outlets. The fans understand this stuff; they have the addictive personality to truly appreciate the depths of these game mechanics, to realize that our team will continue to make changes and monitor community feedback and update everyone as soon and as often as we CAN.
Why do witches burn? Nov 15 @ 7:05pm 
Hello, added to talk trading if you will.
tomas__xd Nov 10 @ 6:29pm 
I fear not the man who has released 10000 games once, but I fear the man who has released one game 10000 times.
- Todd Howard, Designer of Skyrim, VR Ultimate 2017 Edition.
l.janda Nov 7 @ 3:01pm 
Ahojte všichni . Tak tu Bohužél píšu znova .
Dřívější problém se vyřešil , ale naskytl se nový problém. Když chci spustit Warhamer Total war 2 , tak v knihovně se ukáže že hraje spuštěna , ale nic se neděje a cca po 15 minutách hra naskočí. Dostanu se do menu a dám vybrat frakci , nebo save a spustím hru . Ale v polovině načítání to skočí na plochu a ukáže jen chybu. Nevíte co se děje , nebo je nějaký nový problém s hrou ?? Poradíte prosím. . Zajisté jsem i hru odinstaloval a nainstaloval znova , i zkoušel integritu a nic nepomohlo
Děkuji za radu