FuatKamis
Fuat   Mersin, Icel, Turkey
 
 
Mersin TAÇ Kolejleri Müdür Yardımcısı (2017)

Özel Mersin TAC Temel Lisesi, Biyoloji Öğretmeni/ Müdür Yrd. (2015)

Zafer Dershaneleri, Biyoloji Öğretmeni (2014-2015)

Mersin Üniversitesi Biyoloji Bölümü (2008-2014)

29, Mersin
Currently Offline
Last Online 6 hrs, 59 mins ago
Review Showcase
25 Hours played
Dirt serisini sevenler ya da sevmeyenler yarış oyunu için kalbi atan tüm dostlara merhaba!

Oyun hakkında yazmadan önce şu inceleme yapan (yapmaya çalışan) arkadaşlara bir çift sözüm olacak. Oyunu sevmeyebilirsiniz, beğenmemiş olabilirsiniz ancak sizin yapacağınız incelemelerin oyunu almak isteyen arkadaşlara yapacağı etkinin farkında olup yani sorumluluk alarak bu işi yapmanız gerekmekte, kısacası bir işi yapacaksan adam gibi yap! Sosyal mesajımı da verdikten sonra (-da ayrı mıydı lan?) başlayalım oyun hakkında kelamımızı bildirmeye.

Dostlar oyun güzel, oynanır, cici kesin bilgi yayalım. Neden derseniz bir kere oyun gerçekten zor ve sizi zorladıkça sadist duygularınız depreşiyor ve bir kez daha deneyeyim, daha mükemmeli olsun, bu defa olacak lan, aha burnum kaşındı elim değdi dur şimdi .... derken başından kalkamıyorsunuz. Bu iyi bir şey çünkü sizi hep daha iyi derece yapmaya yöneltiyor. Oynanış bu konuda geçer not alıyor çünkü araçların tepkileri gamepad ile olsa dahi gerçekçi ve size bir rally pilotu olduğunuz hissi yaşatıyor. Misal hafif aracı direksiyon kırarken "yön tuşuna fazla basim de çok dönsün lan" diye abanırsanız soluğu restartta alıyorsunuz. Fren gaz olayını tadında tuzunda yapmalısınız yoksa yol mol hak getire. Oyun Dirt Rally ile bu konuda hemen hemen aynı. Ha bazıları oyunu ciddiye fazlasıyla alıp direksiyon seti kafaya kask vites topuzuna tesbih koyarak yaşamak istediğinde Dirt Rally tabi ki simulasyon olarak daha ağır bas-makta ona lafım yok. Ancak gamepad ile hele hele arcade seçmeme rağmen beni zorladı ve bu oyunlara aşina olmama rağmen "efendi ol, adam gibi oyna" diyebildi, saygım sonuz.

Grafikler konusunda ortak bir payda evet "yeterli değil" ama oynanır mı "kesinlikle". Ayrıca sen zaten o dereceyi kovalarken, sol sütundaki stage yeşil mi kırmızı mı" sağdaki sıralama da 1. miyim yoksa 6. mı oldum diye tırmalarken ne ara fark ediyorsun arazideki otun kökünü, yerin kaplamasını, güneşin sıcağını, ayın dolunayını arkadaş. Neyse sakinim. Kaplamalar, optimizasyon ve görsellik genel anlamda yeterli ben 1070 ile i5 4590'dan msaa x8 ultra ayarlarda 60 fps aldım ki 1080p için çok iyi.

Müzikler konusunda bir Flatout olmasa da bence replay izlerken çalan müzikler özellikle güzel. Zaten rally oyunlarında önemli olan yanındaki hatun navigasyonun seni yönlendirmesi sırasında duyduğun cırtlak sesi. Hayır oyunda bile rahat yok arkadaş dır dır dır, neyse ki bu defa bize yardımcı oluyorlar pek fazla ses etmeyelim de başımıza iş gelmesin. :) Aracların motor sesleri, suya girince çıkan efektler ve özellikle seyircilerin tepkileri bence yerli yerinde olmuş.

Şöyle bir bakınca oyunu gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim diyebiliyorum. Tabi bu oyunu gidip Forza 3 ile kıyaslamaya çalışmanın da mantıksız olacağını belirtmeden edemeyeceğim. Elma ile armut birlikte tartılır mı arkadaşlar? Sorarm size. Neyse efendim oyunun en büyük eksisi menüleri yani o nasıl bir dizayndır arkadaş hangi akla hizmet yaptın. Dirt 3 bile bu konuda daha iyiydi. Eventse giriyoruz oradan Carrier ordan Rally yok artık grandmotherın teyzesinin kızının pabucu..

Kısa kes özet geç diyenler içinde bir güzellik yapalım; alıp oynayın bu oyunu, aferim. Hadi eyvallah. :)

Recent Activity

405 hrs on record
last played on Mar 22
28 hrs on record
last played on Mar 22
Beasty Mar 18 @ 2:20am 
:revheart::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::revheart:
:Aegg::Aegg::Big_Heart::Big_Heart::Aegg::Big_Heart::Big_Heart::Aegg::Aegg:
:Aegg::Big_Heart::revheart::revheart::Big_Heart::revheart::revheart::Big_Heart::Aegg:
:Aegg::Big_Heart::revheart::revheart::revheart::revheart::revheart::Big_Heart::Aegg:
:Aegg::Aegg::Big_Heart::revheart::revheart::revheart::Big_Heart::Aegg::Aegg:
:Aegg::Aegg::Aegg::Big_Heart::revheart::Big_Heart::Aegg::Aegg::Aegg:
:Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::Big_Heart::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg:
:revheart::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::Aegg::revheart:
vito_scaletta Feb 14 @ 9:28pm 
Adam sanki tarihin tozlu sayfalarından fırlamış bir Zeki Müren gibi. Neler döktürmüş senin için be Fuat'cüğüm. Hisleri oldukça derin diye tahmin ediyorum. :D
Eleum Knight Feb 14 @ 2:38pm 
Senin gibi mümtaz münevvere olan itimadım menfilikten uzak bir durumdadır. Hacet olan eğitim senin gibi muvafık öğretmenler sayesinde daha iyi yerlerde olacaktır. Şaka şaka erik senpai panpam benim. :3
Merdumgiriz Feb 13 @ 10:34am 
Hocam ödevleri cevap anahtarından geçirerek yapmak caiz midir? Eğer değilse yandıkk... :steammocking:
Lavagen Feb 10 @ 2:32pm 
Street Fighter 5 çok güzel oyun dostum. Işıklı, müzikli falan sen seversin yani xD :P
vito_scaletta Feb 10 @ 5:59am 
Bir Fuat'cük varmış canı sıkılan... Canı sıkılan... Witcher 3 aldı, sıkıntı bitti. Sıkıntı bitti... :D