0.0 hrs last two weeks / 276.3 hrs on record (184.7 hrs at review time)
Posted: Oct 10, 2016 @ 8:18am
Updated: Jun 20, 2017 @ 10:45am

Wiele już napisano pozytywnego o tej grze i nie bardzo wiem co dodać. Może to, że tag "Wysoki poziom trudności" jakim jest oznaczona to 500% prawdy. To jest gra nie tylko WYŁĄCZNIE dla miłośników platformówek ale dodatkowo dla tej podgrupy która prędzej upuści sobie krwi ;) i rozwali klawiaturę o ścianę niż się podda :) Jeśli nie należysz do tej grupy to KONIECZNIE zaplanuj zakup tak abyś mógł w ciągu 2 tygodni ją potestować (i jak się nie spodoba to dokonać zwrotu na Steam. W innym wypadku dołączysz do tłumu płaczek i cieniasów którzy wystawiają tej grze negatywne oceny).

Gra jest REWELACYJNA! Przewspaniała muzyka, magiczna retro grafika, 6 poziomów (światów) na podstawowej ścieżce przejścia (Crystal Path) i kolejne 6 nowych w ścieżce Walkirii (Valkyria Path). Czyli razem 12 poziomów zawartości, 6 bossów (w tym 2 odrębne zakończenia gry), 32 (!!!) rodzaje potworów które musisz rozwalić swym wielkim sterczącym mieczem ;]

Responsywność klawiszy jest na poziomie mistrzowskim. Jeśli kolejny raz wpadłeś na rosiczkę to wiesz, że stało się to wyłącznie ze względu na własną pomyłkę a nie skopane sterowanie.

Pierwszy świat gry może wydać się bardzo trudny (przejście go pierwszy raz zajęło mi 9 godzin - teraz przechodzę go w 3 min 40 sek.) ale ma na celu nauczyć Cię 80% sztuczek i umiejętności wikinga :) Potem w jakimś sensie jest już tylko łatwiej chociaż wrogowie coraz trudniejsi :)

Uwaga: jeśli masz zamiar pierdzielnąć w cholerę tę grę to wpisz na youtube "volgarr shilag" i obejrzyj jego wspaniałe poradniki dla początkujących. Dodają sił! ;D

Podsumowując:
CUDOWNA gra na poziomie kultowych "Another World", "Prince of Persia", "Prehistorik". Pierwsze przejście gry zajęło mi 60 godzin (na podstawowej ścieżce kryształów) ale gram dalej. Jeszcze przecież ścieżka Walkirii. Niesamowite ile zawartości i zabawy za kilka euro.

P.S. mało kto orientuje się, że do gry dołączona jest przejrzysta i obrazkowa instrukcja w pdfie (sam ją pominąłem a bardzo ułatwia start). Instrukcja pokazuje wszystkie podstawowe oraz zaawansowane techniki ruchu i skoków oraz właściwości broni np. to że niebieską tarczą można blokować wszystkie ręczne ataki wrogów (oprócz bossów) oraz pociski i strzały (czyli wspinając się z niebieską tarczą po linie ona będzie odbijała strzały z pułapek). Instrukcję znajdziecie w tym miejscu: PPM na grze w bibliotece Steam -> Właściwości -> zakładka Ogólne, i w sekcji Producent będzie link "Volgarr the Viking (instrukcja)" (albo kliknij tutaj: http://store.steampowered.com/manual/247240/?l=polish&cc=PL&os=windows).
2 Comments
Binori 🌳🐤🌳 Mar 7, 2021 @ 12:02am
dzięki :VolgarrChalice: :funnycube:, to moja ulubiona platformówka i najtrudniejsza gra jaką spotkałem oprócz Ghosts'n Goblins (ale to już historia i klasyka). Życzę powodzenia:VolgarrCrown::axesword::cs_viking::104:
mg-mat Mar 6, 2021 @ 5:30pm
Szacun za ukończenie tej gry. Mi się jeszcze nie udało, ale na pewno do niej wróce:beralien: