Azazel. 😈
Kacper G. (13 y.o)   Poland
 
 
Hej. Jestem Azazel, dla znajomych Kacper, a dla przyjaciół Antiga. Lubię grać w gry, zbierać osiągnięcia i pisać recenzje. Tyle.
Cel na 2017 : Dobicie do 200 kupionych gier.
Currently Online
Favorite Game
Achievement Showcase
13,904
Achievements
36
Perfect Games
43%
Avg. Game Completion Rate
Favorite Group
Dobre miejsce do wymiany opinii o grach.
62
Members
7
In-Game
20
Online
0
In Chat
Review Showcase
7.4 Hours played
Chciał zatrzymać czas:
Azazel.

Nie lubię, gdy gry są wydawane w odcinkach. Wolę takie, które pokazują mi jedną zamkniętą historię na raz, po prostu nie lubię czekać na zakończenie dobrej gry, chce je dostać od razu. Ale może tylko ja tak uważam? Cóż, życie jest dziwne.

W interaktywnych filmach liczy się najbardziej fabuła, ale nie martwcie się. Recenzja jest pozbawiona spojlerów, opowiem tu tylko o początku pierwszego epizodu.

W Life is Strange wcielamy się w osiemnastolatkę Max Caufield, która po pięciu latach nieobecności wraca do rodzinnego miasta Arcadia Bay, aby zostać profesjonalnym fotografem i znaleźć swoją przyjaciółkę z dawnych lat. Po przyjeździe nasza bohaterka dowiaduje się, że posiada moc cofania czasu, właśnie tak zaczyna się ta piękna opowieść.

Cofanie czasu daje nam na początku gry poczucie bezpieczeństwa, bo możemy coś powiedzieć, zobaczyć reakcje rozmówcy, a jeśli ten wybór wyda nam się zły, możemy cofnąć czas i wybrać coś innego. Poczucie bezpieczeństwa znika w późniejszych odcinkach, bo cofanie czasu może czasem nie zadziałać. Umiejętność ta pozwala też rozwiązywać dużo zagadek. Do cofania czasu mam jedno zastrzeżenie. Na przykładzie: Max ma kopertę. Otwiera ją, wyjmuje list. Chowa go do kieszeni i cofa czas, jednak list nie wraca do koperty, a koperta jest zamknięta. Max wciąż posiada list, czyli nie zmienił się stan listu tylko stan koperty.

Przejście gry zajmuje około 15 godzin (nie przejmujcie się moim czasem w grze, grę przeszedłem juz na xboxie 360). Podczas tych 15 godzin podejmujemy dużo wyborów, których konsekwencje możemy poznać po dłuższym lub krótszym czasie. Life is Strange jest trafnie porównywane do gier Telltale, ponieważ dużo wyborów nie ma znaczenia, a zakończenie, mimo że dobrze podsumowuje całą opowieść, to nie jest sumą naszych wyborów. To tak jakby na lekcji języka polskiego pisałbyś długie opowiadanie, a pod koniec podeszłaby do Ciebie nauczycielka i kazała Ci wybrać jedno z dwóch zakończeń.

Każdy bohater gry jest inny i to jest wielki plus, bo w takiej grze nie chciałbym widzieć klonów. Jak to w grze o nastolatkach, spotkamy zepsute laski, zacofanego grubego chłopaka, który jest molem książkowym, "ziomeczków", którzy najchętniej by Cię pobili i wiele więcej typów osób.

Podsumowując Life is Strange to udany interaktywny film, więc jeśli miałbyś kiedyś ochotę na pójście do kina na smutny film to propnuje jednak kupno tej gry. Jeśli przekonałem Cię do kupna to życzę miłej gry! :-)

8/10

Plusy:
+Ciekawa fabuła.
+Postacie, z którymi łatwo się związać.
+Klimat.
+Fajna muzyka.

Minusy:
-Zakończenie.
-Fabuła czasem zwalnia.
-Fragmenty gry, w których mamy coś zbierać

Recent Activity

4.6 hrs on record
last played on Nov 21
2.1 hrs on record
last played on Nov 20
2.3 hrs on record
last played on Nov 20
Karolla Nov 12 @ 3:52pm 
Również udanego tygodnia życzę :)
BlueBabyTV Nov 12 @ 2:47am 
Miejmy nadzieję że taka, która będzie strzałem w tysiące serc. ;)
Azazel. 😈 Oct 31 @ 9:33am 
Dzięki, nawzajem!!! :-)
PlieY Oct 31 @ 9:31am 
╱ ╱▔▔▔▔▔▔▔╲
 ╱         ╲
 ▏      ╭  ▕
▕╭━╮╮╭━╮┣╯ ▕
▕┃▕▋┊┃▕▋╰╮  ▏
▕╰━╭╮╰━╯ ╰┈ ▏
▕▂╮┗┛ ╭┳┳┳╯▕
^v^ ┳┳┳┳┳┫╰┃▂╱
^v^▕╋╋╋╋┫┃▕╯
^v^▕┻┻┻┻┻╯▕ HAPPY HALLOWEEN
^v^▕▂▂▂▂▂▂╱
Azazel. 😈 Oct 31 @ 4:03am 
Dziękuję, nawzajem :)
Kordal Official Oct 31 @ 3:57am 
𝐇𝐀𝐏𝐏𝐘 𝐇𝐀𝐋𝐋𝐎𝐖𝐄𝐄𝐍