20 people found this review helpful
4 people found this review funny
Recommended
0.0 hrs last two weeks / 25.7 hrs on record (24.2 hrs at review time)
Posted: Aug 8, 2015 @ 6:23am
Updated: Aug 30, 2016 @ 12:35pm

Portal I

„Jó napot és ismételtem üdvözlöm az Aperture Science Számítógépesített Továbbfejlesztő Központjában" - Glados

A Portal no-name FPS-Puzzleként érkezett meg a "The Orange Box" kínálatába, azonban pár hét alatt legendává vált. A játékban egy Chell nevű hölgyet irányítunk aki az Aperture Science Enrichment Center rabja és egyben az egyetlen életben maradt tesztalanya. Felébredését követően egy mesterséges intelligencia, GLaDOS, az egyetlen, akivel egyirányú kapcsolatot tud létesíteni. GLaDOS-ról regényeket lehet írni, így csak néhány fontosabb tudnivalót említek róla.
  • Rendkívül gonosz, aljas, utálnivaló!
  • Ennek ellenére mégsem tudod majd utálni, sőt imádni fogod.
  • Spoiler: Még akkor sem, amikor meggyilkoltatja veled a legjobb barátodat
  • A játékost egy idiótának nézi, aki körülbelül egy doboz intelligenciájával rendelkezik.
  • Nem mellesleg ő egy mesterséges intelligencia és okosabb nálad, igen nálad is Albert!
  • Soha nem dícséri meg a játékost, csak egy fekete folt vagy a számára, állandóan sértéseket fog fejedhez vágni a maga szarkasztikus, fekete humorán. Ez egy olyan világ, ahol a legjobb barátod egy agyatlan kocka. Mit vártál?

A Steam értékelés-író füle mindig megkérdezi, hogy ajánlom-e ezt a játékot? A válaszom egy hatalmas igen. A Portal egy korszakalkotó, lebilincseló, fantasztikus logikai elemekkel, fordulatos történettel megáldott játék amit 19 észveszejtő puzzle kamrán keresztül élvezhetünk. A grafikáját még 2015-ben is tudtam élvezni, a zenéje fantasztikus munka, melynek minden egyes másodperce tökéletesen van megkomponálva. Az egész játékmenetet egy hatalmas iskolához tudom hasonlítani, mert arról szól, hogy megtanulod használni portálvetődet és bizonyítod tudásod, de a módszer ahogy ezt a játék adagolja annyira megkapó, hogy amíg végig nem játszottad nem fogod tudni letenni. Külön plussz, hogy a játék maga a Half-Life univerzumában játszódik, azonban itt még nem sokat tudunk a világ két mamutvállalatának az Aperture Science-nek és a Black Mesa-nak rivalizálásáról, párhuzamokról, de egy feszítővas rajongót hatalmas örömmel tud eltölteni, hogy egy másik legenda is ebben a világban képviselteti magát.. Tömören a Portal generációjának összes játékára köröket ver és bőven alázza az új ellenfeleit is, egyet kivéve. A saját folytatását.

Pro:
- Világ
- Történet
- Grafika
- Puzzle mechanika
- GLaDOS
- Fordulatok

Kontra:
- Rövid

Gaming masterpiece 9/10
Was this review helpful? Yes No Funny Award