CzechLP
Alexandr Radecký, obmyšlený   Prague, Hlavni Mesto Praha, Czech Republic
 
 
Toto je jediný pravý účet herního recenzenta známého jako CzechLP, šéfredaktora stejnojmenného herně-recenzního týmu založeného v září 2013.
http://www.youtube.com/user/CzechLP

Věrnost a víra ve správnou věc je to nejdůležitější. Většina lidí se dá něčím korumpovat a časem budou čestní lidé ubývat. Každým dnem jsem svědkem takovéto přeměny. Ať věříte čemu chcete, trvejte si na tom, jinak budete všem jen pro smích. Nebo se stanete neuvěřitelně populární. Jedno z toho

Nechutný kapitalista a ještě nechutnější představitel starého šlechtického rodu. Vražedná kombinace!

Můj velký vzor: https://cs.wikipedia.org/wiki/Richard_Neville_(16._hrab%C4%9B_z_Warwicku)

ENG:
This is the only genuine account of the game reviewer known as CzechLP.

I consider myself a spiritual successor of Richard Neville the Kingmaker ( https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Neville,_16th_Earl_of_Warwick )

"Your visitation shall receive such thanks
As fits a king's remembrance."
-Hamlet, Act 2, Scene 2
Favorite Group
CzechLP - Public Group
Fanklub Pro Inteligentní Hráče!
31,676
Members
3,797
In-Game
9,977
Online
1
In Chat
Pravidla Pro Můj Friendlist
Podmínky Friendlistu :
Nikdo z friendlistu nesmí...
... mít soukromý profil
... mít VAC ban
...mít trade ban
... být 10+ dní za sebou offline

Co nedělat :
Žebráš? Blokenzí .
Chceš mě ožebračit/podvést? Blokenzí .
Hateuješ/Nadáváš mi? Blokenzí .
Spamuješ mě? Blokenzí .
Přeprodáváš účty? Blokenzí .
Jsi malé dítě, co se neumí chovat na úrovni? Blokenzí
Postupem času budu přidávat další permaban pravidla, takže se mějte na pozoru :-)

Co dělat:
Obeznámit se s tvorbou na kanále http://www.youtube.com/czechlp
Chovat se slušně, projevovat respekt.
Poskytovat konstruktivní kritiku týkající se videí.

Váš CzechLP
Review Showcase
Mnoho lidí pořádně neví, jaký je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem a tyto dva diametrálně odlišné pojmy používá v běžné mluvě jako synonyma. Pro jistotu takovýmto z vás rozdíl mezi těmito termíny vysvětlím. Psycholog je člověk, který vystudoval filozofickou fakultu a jeho úkolem je dávat lidem životní rady a povídat si s nimi o jejich každodenních problémech. Psychiatr je vystudovaný doktor medicíny, jehož posláním je diagnostikovat psychické poruchy a předepisovat recepty na prášky tlumící projevy duševních poruch. Z evidentních důvodů průnik těchto dvou množin je naprosto minimální, jelikož druhou školu, která se nepříliš dobře doplňuje s tou druhou, si udělá málokdo. Vývojáři dnes recenzované hry The Infectious Madness of Doctor Dekker (dále jen TIMODD) se evidentně rozhodli naladit na sci-fi vlnu, jelikož zde budete hrát za psychologa a psychiatra v jedné osobě. Jste nově přijatý doktor v psychiatricko-psychologické léčebně a váš předchůdce byl záhadně zavražděn. Nabízí se šest potenciálních vrahů – vaše asistentka Jaya a pět stálých pacientů – Bryce, Claire, Elin, Marianna a Nathan. Vašim úkolem bude prostřednictvím vyšetřování zkombinovaného s terapií pro vaše pacienty a nezávazným pokecem s vaší asistentkou přijít na to, kdo je vrahem. Což mě přivádí k jednomu velkému kladu hry – na jejím začátku se totiž z těchto šesti podezřelých náhodně vybere jeden vrah a příběh celé hry se této náhodné volbě přizpůsobí. Tento fakt mi umožňuje vám beztrestně říct, kdo byl mým vrahem – byla to asistentka Jaya a já byl upřímně poměrně zklamán, jelikož jsem svou pozornost věnoval hlavně pacientům a Jayu jsem vnímal spíše okrajově. Na konci hry musíte vraha uhodnout, ovšem hra vás s výjimkou rozrůzněných achievementů podle počtu chybných pokusů za přehmat nijak nepenalizuje. Já jsem vraha správně uhodl hned napoprvé a lidé na fórech hlásí podobné úspěchy, z čehož lze vyvodit, že jsou varianty příběhů dělané tak, aby vraha správně určil i průměrně inteligentní vlčák.

Ještě se mi za celou mou čtyřletou kariéru herního recenzenta nestalo, abych napsal prvních tři sta slov recenze, aniž bych promluvil byť o jedné jediné herní mechanice. Dobrá tedy, pustím se do toho nyní. Vašim cílem je ptát se vašich pacientů na otázky, a to tak, aby kontextuelně dávali smysl. Hra má celkem pět kapitol a v každé z nich je váš postup prakticky identický; každé postavě napíšete hello a ona vás uvede do svých aktuálních problémů úvodním monologem, na který následně navazujete. Otázky jsou vázány na klíčová slova, pokud tedy trefíte potřebné klíčové slovo, nezáleží na tom, co se nachází ve zbytku vaší věty. Jakmile jsem si toto uvědomil, rozhodl jsem se hru trochu potrolit a klíčová slova jsem umisťoval do zcela nesmyslných a místy až dadaistických slovních spojení. Občas ale tato mechanika způsobí, že kvůli vývojáři nepromyšlené vazbě slov buďto omylem narazíte na jinou pasáž rozhovoru, kterou jste ještě neměli objevit, nebo odpovíte na otázky pacientů jinak, než jste zamýšleli. Ano, pacienti vám skutečně čas od času položí nějakou tu otázku. Většinou je to otázka, která vyžaduje odpověď typu ano či ne, ale občas se jedná o otázku s možností otevřených odpovědí.

Co se grafiky týče, je tvořena hranými filmečky. Drtivá většina děje se odehrává na vaši pohovce. Herecké výkony hlavní šestice jsou s výjimkou výkonu herečky Helen Ragnars, jež hraje postavu psychicky labilní milionářky Claire, poměrně nadprůměrné. Co se týče vedlejších postav, které vždy přijdou pouze v jedné kapitole a vaše interakce s nimi je na zcela dobrovolné bázi, mnoho z nich se nestihlo za tu chviličku dostatečně projevit, abych mohl herecké výkony za nimi skryté objektivně ohodnotit. Tedy až na Johna Guilora, jenž ztvárnil roli profesora Warwicka a jehož můžete znát například z FMV hry Contradiction: Spot The Liar. Jeho herecké zkušenosti se projevily v plné míře.

Každá postava má u svého jména kolečko, které je u hlavních postav na začátku každé kapitoly červené a u vedlejších postav oranžové. Vaším cílem je změnit barvu všech koleček alespoň na oranžovou, abyste mohli postoupit do další kapitoly. Pokud najdete úplně všechny odpovědi k dané postavě v dané kapitole, kolečko se změní na zelené. Některé postavy mohou namísto toho odejít, ať už kvůli nějaké povinnosti nebo třeba proto, že jste je naštvali. V takovém případě můžete danou postavu považovat za splněnou navzdory tomu, že odešla s červeným kolečkem.
To, jakým způsobem postavy vedete a jak jim odpovídáte, se na konci hry projeví v konci, který každá postava dostane. Každá postava má dva možné konce – dobrý a špatný, respektive špatný a horší. Zároveň na základě vašich odpovědí dostanete taky konec vás jako doktora na základě příčetnosti vašich odpovědí.

Co se mého průchodu jednotlivých kapitol týče, mělo to vždy velmi podobný spád. Nejprve jsem u každé postavy zkoušel co nejvíce dialogových možností ohledně jejich problémů, a pak jsem byl nakonec nucen použít nápovědu, která mi napověděla, že se jich mám zeptat na něco, co souviselo s nově nalezenými důkazy ohledně vraždy doktora Dekkera. Ano, pacienti a Jaya vám občas podstrčí nějaký ten důkaz, jako je toxikologická zpráva, fotka či smlouva o zápůjčce. Pokud si hru nakonec pořídíte, poučte se z mých chyb a věnujte důkazům zvýšenou pozornost.

Se vším všudy byl pro mě TIMODD příjemným překvapením. Očekával jsem dvouhodinovou rychlovku ve stylu Her Story či How to shoot a criminal, místo toho na mě čekala doba desetihodinová, s tím, že kdybych se snažil u všech pacientů mít zelené kolečko, určitě by byla o mnoho delší. Za tým CzechLP tedy dávám hře The Infectious Madness Of Doctor Dekker devět bodů z deseti možných.

Tato recenze je dostupná jako videorecenze ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=oq1cohjZRvo

Poznámka pro hnidopichy: Odehraná herní doba na tomto účtu nesouhlasí s proklamovanou herní dobou v recenzi, jelikož jsem hru hrál převážně v offline režimu, aby mohli ostatní recenzenti z našeho týmu paralelně využívat naši knihovnu.
Favorite Game
Screenshot Showcase
#NeverStopBelieving
40 8 2
Items Up For Trade
10,982
Items Owned
2,125
Trades Made
33,973
Market Transactions
Položky pro obchodování dostanou rámeček s napsatelným textem a ostatní přehlídky ne? Diskriminace...
Achievement Showcase
3,520
Achievements
10
Perfect Games
27%
Avg. Game Completion Rate
Achievement Showcase
3,520
Achievements
10
Perfect Games
27%
Avg. Game Completion Rate
Favorite Guide
Created by - Kalawior Kzys
282 ratings
Do you have absolutely no idea who/what counters a hero? Well then, grab some doritos and Mountain Dew, because you will find out now!

Attention: This guide is still under construction (it still works tho, but it doesnt look like i want it to)
Workshop Showcase
Aurel finds his inner Red Baron
1,183 ratings
Status - Pending, Created by - PeeWee
Artwork Showcase
Jsme největší CZ/SK Steam komunitní skupina!
33 5

Recent Activity

0.0 hrs on record
last played on Nov 2
9.5 hrs on record
last played on Nov 2
100 XP
0.0 hrs on record
last played on Oct 31
~Nexus~ 1 hour ago 
~Hope you have a shiny weekend!~
✪AlexCZ 8 hours ago 
+rep prosím podpis
Luky ♥M♥ 17 hours ago 
+rep pošleš mi prosím žádost přátelství? :)
black color 22 hours ago 
+rep výdeš niekedy aj z domu ?
“There are two ways of exerting one’s strength: one is pushing down, the other is pulling up.” —Booker T. Washington

Hope you will have a wonderful weekend! <3
craM♞ Nov 17 @ 1:19am