Centra gier to zbiory dyskusji na temat gier, elementów z warsztatu, zrzutów ekranu, nagrań i wiadomości. Zawierają zarówno materiały od wydawców, jak i te tworzone przez społeczność, a wszystko oceniają użytkownicy Steam.
Wszystko w jednym miejscu
Wszystkie oficjalne i tworzone przez społeczność materiały zgromadzone są teraz w centrum gry: zrzuty ekranu, nagrania, materiały z warsztatu, wiadomości oraz dyskusje na wyciągnięcie ręki.
Dyskusje
Każde Centrum ma swoją zakładkę z dyskusjami, która pozwala rozmawiać o ulubionych tytułach bez konieczności zagłębiania się w Forum Steam.
Pod kontrolą graczy
Materiały najwyżej i najchętniej oceniane przez społeczność dryfują na szczyt Centrum, dzięki czemu łatwo zorientować się, co jest teraz na topie.
Każda gra posiada swoje centrum
Wyobraź je sobie jako uzupełnienie Sklepu Steam. Każda gra ma swoje centrum, w którym możesz znaleźć najświeższe wiadomości na jej temat i przyjrzeć się aktywności jej społeczności.
Odkąd powstała Społeczność Steam, utworzono ponad 2,5 miliona grup, dzięki którym przyjaciele i gracze o podobnych upodobaniach mogli dyskutować na interesujące ich tematy. Nieważne, czy grupy te były związane z konkretną grą, czy jedynie zrzeszały osoby pragnące razem pograć - chcemy sprawić, by jeszcze łatwiej było im cieszyć się grą i dzielić doświadczeniami.
Nowy wygląd
Poprawiony layout grup ułatwia zorientowanie się, czym właściwie jest dana grupa, kto ją tworzy i co się w niej dzieje. Dodaliśmy stronę zbiorczą grupy, listę należących do niej znajomych i wiele więcej.
Dyskusje w grupach
Co najważniejsze, każda grupa będzie teraz posiadała własne miejsce na dyskusje, umożliwiając publiczne i prywatne rozmowy w gronie grupy. Otrzymasz całkowitą kontrolę moderatorską nad forum swojej grupy z możliwością tworzenia subforów, dodawania moderatorów, usuwania postów itp.
Większa personalizacja
Każda grupa może teraz dumnie zaprezentować przed innymi listę swoich ulubionych gier. Możesz także ustawić domyślny język dla grupy.
Zmiany nie ominą opublikowanych już materiałów. Twój dorobek umieściliśmy w jednym miejscu, aby uczynić łatwiejszym zarówno chwalenie się nim, jak i zarządzanie. Dotyczy to także wszystkich twoich znajomych oraz osób, które obserwujesz.
Moja tablica obrazów
Strona ze zrzutami ekranu będzie zawierać parę sposobów wyświetlania, które wraz z nową kompozycją przemienią najwspanialsze momenty twojej gry w dzieło sztuki.
W jednym miejscu
Niezależnie od tego, czy robisz zrzuty ekranu, nagrywasz powtórki, linkujesz filmy z YouTube, publikujesz filmy z SFM, dodajesz coś do warsztatu, czy tworzysz tam kolekcje, wszystko to jest łatwo dostępne z twojego profilu.
Ulubione
Wpadł ci w oko fajny zrzut ekranu, film albo przedmiot z warsztatu? Teraz możesz dodać je do ulubionych, aby łatwiej było ci je później znaleźć i podzielić się nimi ze znajomymi.
Twoi znajomi zostali rozdzieleni od Społeczności i każdy z nich ma teraz własne miejsce. Zakładka „Społeczność” odnosi się teraz do całej Społeczności Steam i to tam znajdziesz centra gier oraz Warsztat Steam. Natomiast zakładka „Znajomi” zawiera wyłącznie informacje dotyczące ciebie i twoich znajomych.
Nowa aktywność znajomych
Sprawdź, co robią twoi znajomi dzięki nowemu, bardziej interaktywnemu i wizualnie bogatemu kanałowi, gdzie prawie wszystko może być ocenione i skomentowane. Dziel się opiniami, drażnij znajomych lub pomagaj im, dodawaj najlepszą zawartość do ulubionych i oceniaj zawartość znajomych, żeby udało im się dostać na szczyt centrów gier.
Statusy
W końcu udało się pokonać tego bossa? Chcesz zasięgnąć opinii przed dokonaniem zakupu? Dodaj status i otaguj go wybranym tytułem, by się pochwalić lub zainicjować dyskusję.
Pseudonimy
Od teraz możesz nadawać znajomym własne pseudonimy, aby wiedzieć kim są zawsze i wszędzie, nawet jeśli sami zmienią sobie własną nazwę profilową.
Poniżej znajduje się kilka funkcji, które dodaliśmy. Więcej informacji na temat wszystkich usprawnień możesz znaleźć w grupie Community Beta Group.
Udostępnianie na Steam
Wklej do statusu lub dyskusji link do zawartości Steam albo filmu na YouTube™, a zostanie automatycznie przekształcony i wyświetli ikonę, imię autora i opis. Możesz także dzielić się nimi bezpośrednio z ich stron.
Moderatorzy grupy
Grupy mogą dodać nowy poziom uprawnień członków zwany Moderatorami w celu lepszego zarządzania grupą.
Ocenione przez znajomych
Znajomi, którzy ocenili twoje treści, są teraz wyświetlani obok łącznej liczby głosów.
Wyszukaj w dyskusjach
Możesz przeszukać wszystkie działy dyskusji.
Zostaw uwagi na temat swojego doświadczenia.